Black Marble Sakal Serumu Ürün Görseli

Sakallarınız Hızlı ve Sağlıklı Uzaması İçin Bazı İpuçları

Bir erkeğin erkeksiğini, kalın, sakal yeteneğinden daha fazla onaylamaz. Benzersiz bir şekilde güçlendiren bir şey var – bir ayı güreşebileceğini, çıplak elle bir balık yakaladığını veya bu tür erkeksi aktivitelerde yer aldığını hissettireceksin. Ancak sakalınızı tıraş makinesini atmaktan çok daha fazla şey var – zaman kazanmak, özveri ve çizilmeye teşvik etmek için aşırı insani bir yetenek gerekir. İşte Gri Gandalf’e layık kalın, parlak bir sakalın yetiştirilmesine ilişkin bazı yararlı ipuçları.

Sakalınızı çok çabuk şekillendirme isteğinden kaçının.

En az dört haftadır büyüyene kadar, yeni yetiştirilen sakalınızın yanına bir makas veya sakal düzeltici ile girmekten kaçınmalısınız. Tek tek tüyler farklı bir oranda büyür, bu nedenle yüz tüylerinin bazı bölümleri diğerlerinden daha uzun sürebilir. Sabrınız varsa ve şekillendirme ve düzeltmeden önce ne kadar büyüyebileceğinizi görmek için bekleyin. Ne kadar çok saçınız varsa, birlikte çalışmak da o kadar kolaydır.

Bir sakal stili seçin.

Doğanın vahşileşmesine ve 4 ila 6 hafta boyunca sakalınızın büyümesine izin verdikten sonra, hangi sakal stilini benimsemek istediğinizi düşünebilirsiniz. Onu olduğu gibi bırakabilirsiniz – vahşi, engebeli ve inkar edilemez biçimde erkeksi. Ya da biraz daha parlak, keçi sakalı , bıyık açılan veya rafine edilmiş bir çene şeridi veya ruh yaması gibi bir şeyler ararsınız . O halde daha az ama yine de erkeksi, koyun etekleri ve çene perdesine sahipsiniz. Seçim senin.

Sakalınızı kesin.

Bir stile karar verdikten sonra , sakalınızı düzeltmenin hassas bir işlemini üstlenebilirsiniz . Eğer bu ilk seferse, profesyonelce yapabilmeniz için berbere gitmeyi düşünebilirsiniz, ancak sakallarla çalışırken önemli deneyime sahip bir berber bulmak günümüzde daha da zorlaşmaktadır.
Sakalınızı kendiniz düzeltiyorsanız, sakalınızın geri kalanını şekillendirmeden önce boynunuzu tanımlamak için iyi bir düzeltici kullanın. Garip biçimli sakallardan kaçınmak için genellikle yanak çizgisini doğal bırakmak en iyisidir.

Şampuan ve durum düzenli olarak.

Sakalınızın üst düzey koşullarda kalması için düzenli olarak sevgiye ve dikkata ihtiyacı olacaktır. Saçınızı temiz tutmak ve kayıp yiyecekleri çıkarmak için günlük olarak (veya hemen hemen her gün) nazik bir şampuanla deneyin (bu gerçekleşir) ve saçlarınızı güçlendirmek ve dolaşmasını sağlamak için zaman zaman küçük bir kremi kullanın ve kalın.

Koruyucu bir yağ kullanın.

Sakalınızı herhangi bir sert element veya kimyasala maruz bırakıyorsanız, örneğin kayakla doldurulmuş bir havuzda kayak yaparken veya yüzerken – sakalınızı koruyacak hafif bir jövasiye veya üzüm çekirdeği yağı dökmelisiniz. nemi kilitleyerek ve doğal yağ kaybını önleyerek.

Başarısız olursa, birkaç yıl bekleyin. Sakalınız beklediğiniz kadar iyi çalışmazsa ve gitmesine izin vermeye karar verirseniz umut kaybetmeyin. Yüz tüylerinin gelişimi zamanla artmaya devam ettiği için birkaç yıl içinde tekrar deneyebilirsiniz. Bu yüzden genelde yaşlı erkekler üzerinde tam sakalları görüyorsunuz.

iyi ye.

Vücudunuza iyi yemek yiyerek bakmak, sakal gelişimini olumlu yönde etkileyebilir. Saç esas olarak proteinten oluştuğundan, sakalınız yağlı balıklar, yağsız sığır etleri ve tavuk gibi protein açısından zengin gıdalardan yararlanacaktır. Ayrıca, fındık, balık ve yumurta gibi sağlıklı, doymuş yağ alımını artırmaya çalışmalısınız. Bunlar kalın, sağlıklı sakallar için gerekli olan artmış testosteron seviyelerini teşvik edecektir.
Ispanak ve lahana gibi yeşil yapraklı sebzeler de diyetinize iyi bir yardımcıdır, çünkü vücudunuz östrojen (kadın hormonu) metabolize etmeye yardımcı olur ve sisteminizde daha yüksek bir seviyede testosteron bırakır.
Yüksek şekerli önemsiz gıdalardan kaçınmalısınız, çünkü bunlar besin içeriği sağlamaz ve zayıf, kırılgan saçlara katkıda bulunurlar.

Vitamin takviyesi yapın.

Vitamin takviyeleri saç sağlığını en iyi duruma getirmenin ve sakal gelişimini harekete geçirmenin harika bir yoludur. Saç büyümesini en üst düzeye çıkarmak için belki de en iyi takviye, eczanelerde ve sağlıklı gıda mağazalarında bulunan bir beslenme takviyesi olan biyotindir. Dermatologlar, en iyi sonuç için her gün 2.5 mg biyotin almayı önerirler.
Sakal gelişimini iyileştirdiği söylenen diğer vitamin takviyeleri, beta-karoten, keten tohumu yağı ve ısırgan yağı ile birlikte B1, B6 ve B12 vitaminlerini içerir.
VitaBeard adı verilen ve ayrıca sağlıklı yüz saçlarını geliştirmek için özel olarak tasarlanan ve sakalların daha hızlı ve daha güçlü bir şekilde büyümesine imkan veren çok vitaminli bir vitamin var. Aynı zamanda cildin yağ üretimini düzenlediği için kaşıntıyı en aza indirmeye yardımcı olur. VitaBeard, beardvitamin.com adresinde çevrimiçi olarak satın alabilirsiniz.

Egzersiz.

Düzenli, orta ila yoğun egzersiz, kalın, sağlıklı bir sakalıya katkıda bulunabilir ve testosteron üretimini uyarır ve dolaşımı geliştirir. Gerekli vitaminleri ve besleyicileri kan dolaşımı yoluyla deriye ve saçlara taşıdığı için iyi dolaşım önemlidir. En iyi sonuçları elde etmek için egzersiz rutininde hem kardiyovasküler hem de kas geliştirme egzersizlerini birleştirmeyi deneyin.

Bol dinlenin ve rahatlayın.

Uyku, hücrelerin onarılmasına ve yenilenmesine izin verdiği için önemlidir – bu sağlıklı saç büyümesi için gereklidir. Genel sağlık ve esenlik yeteri kadar uykuya ihtiyaç duyduğundan, her gece 7-8 saat kaliteli bir uyku elde etmek için elinizden gelenin en iyisini yapmalısınız. Yüksek stres seviyeleri saç dökülmesine bağlı olduğundan, stres seviyenizi mümkün olduğunca en aza indirgemeye çalışmalısınız.

Bol su tüketin.

Sakalınız bir bitki gibi değil – daha fazla su içmek, daha hızlı büyümek zorunda değildir. Bununla birlikte, kendinizi nemli tutmak, genel sağlığınızı iyileştirecek optimum vücut fonksiyonu için gereklidir. Su toksinleri vücuttan atar ve cildinizi içeriden saklamaya devam eder – ve bu şeylerden hiçbiri sağlıklı bir sakal şansınızı incitemez.

Sakallı bir rol modeli seçin.

Sakal büyütmek bir bağlılıktır. Zaman ve özveri alacaktır. Verici gün ışığı vermek ve tıraş bıçağı almak gibi bir gününüz olabilir. Bu gibi zamanlarda, sakallı bir rol modelinin bir görüntüsünü akılda tutmak yararlı olabilir. Görkemli, dolu, sakallı bir adamı düşünün, en çok ihtiyaç duyduğunuzda size ilham ve motivasyon sağlayacaktır. Bu adamın resmini çek ve banyonun içine as. O, size karşı koymanız gereken gücünü ve her zaman hayal ettiğiniz sakallı adamı elde etmenizi sağlayacaktır.
Muhteşem sakallı erkeklerin bazı iyi örnekleri şunlardır: John Lennon ve Jim Morrison gibi müzisyenler, Karl Marx ve Sigmund Freud gibi filozoflar, eski Amerikan başkanları Abraham Lincoln ve Ulysses S. Grant ve Zeus ve Poseidon gibi efsanevi Tanrılar.

Sakalınızı tıraş etmenin daha kalınlaşmasını sağlayacak efsaneyi yok sayın.

Muhtemelen sakalınızı tıraş etmenin , eskisiyle iki kat daha kalınlaşmasına neden olacağını öğrendiniz, ancak bu teoriye gerçek bir gerçek yoktur. Sakalınızı tıraşladıktan sonra, saçlarınız hafif bir başlangıç ​​artışı sergileyecek, ancak hızla eski haline göre daha yavaş olan bir büyüme hızına geri dönecek ve böylece tüylerin büyümeye yararlarından kaçınılmaz hale gelecektir.
Ayrıca, sakalınız yeniden yetişmeye başladıkça daha kalın görünebilir , ancak bu yalnızca kök yakınındaki saçlar uçlardan daha koyu ve kaba olmasından kaynaklanmaktadır. Tüylerin uzunluğu arttıkça artık fark edeceksiniz. Sonuç olarak, en iyi ihtimaliniz sadece yüz tüyünüzü terk etmektir. Tıraş bıçağını bir çekmeceye kilitleyin ve doğanın gidişatını almasına izin verin.

4-6 haftada büyür.

Yüzdeki saçınızı uygun bir sakal haline getirmeniz genelde 4-6 hafta arasında sürer. Başlangıçta yüzünüzdeki saçların yamalı ve düzensiz olması ve sakal zafer arayışınızı anlamayan arkadaşlarınızdan ve ailenizden gelen gülümsemesiz yorumlarla uğraşmanız zor olacak. Bu sebeple, tatildeyken sakalınızı büyütmeye veya işten bir mola vermeye başlamak en iyisi olabilir. Bu, sakalınızı büyütürken başkalarının eleştirel gözlerinden uzakta çalışan bir başlangıç ​​yapmanızı sağlar.

Kaşıntıyla baş etmeyi öğrenin.

En çok aranan sakal sahiplerinin düştüğü başlıca engel kaşıntıyla ilgilidir. Kaşıntılı, tahriş olmuş cilt , sakalınız büyüdükçe önemli bir sorun olabilir, ancak en iyisini elde etmene izin vermeyin – kavga edin! Cildi temiz tutmak için yüzünüzü her gün hafif bir temizleyici ile yıkayın. Kuru, pul pul olan cildi nemlendirmek ve kızarıklığı azaltmak için yatıştırıcı bir nemlendirici kullanın.
Kaşıntı gerçekten sinirlerinize giriyorsa, elinizi çizilmeye olan ihtiyacı azaltacak% 1 hidrokortizon kremi alın. Kaşın geçici olduğunu unutmayın – sakalınız belli bir uzunluğa ulaşır ulaşılmaz gider – bu yüzden güçlü olun!

Sakalınızı kepek öncesi şampuanla yıkayın.

Sakalınızı haftada iki kez kepek öncesi olmayan bir şampuanla yıkamak kaşıntıyı gidermeye ve kuru pullanmayan cildin kurtulmasına yardımcı olabilir, bu da sakalınızı çirkin gösterebilir. İsterseniz yeni sakalınızı yumuşak ve sağlıklı tutmak için az miktarda kremi de kullanabilirsiniz.

Sakalınızın büyüme ve kalınlık oranının genetik faktörlere bağlı olacağını düşünün.

Maalesef, muhteşem kalın, sakal büyümenizi sağlayacak sihirli bir serum yoktur. Büyümeniz mümkün olacak sakal türü, büyük oranda genetik (babanıza teşekkür!) Ve vücudunuzun ürettiği testosteronun doğal seviyelerine bağlı olacaktır. Sonuç olarak sağlığınızı en üst düzeye çıkarmak ve büyümeyi teşvik etmek için elinizden gelen her şeyi yaparak yüz saçlarınızla çalışmanız gerekecek.

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (0 )